שכפול מפתחות חכמים

על המסע המפרך שעובר מפתח משוכפל

דציבל פלוס

למה כדאי לעשות זאת מראש? אם יש לכם ברכב כפתור Start-Stop, אם המושב keyless מוכר לכם, הטיפ הבא בשבילכם.

מפתחות הרכב הישנים והמוכרים לנו (אלה מפתחות המתכת הפשוטים) התפתחו בשנים האחרונות, יחד עם כל טכנולוגית הרכב, למוצר הייטקיסטי מתקדם ומתוחכם, המקל על השימוש בו (פתיחת נעילת הרכב והתנעתו) ובנוסף מקשה מאוד על גנבי רכב לפרוץ, להתניע ולגנוב את רכבנו. מדובר במפתחות חכמים המצוידים במגוון טכנולוגיות, כאלה ש"יודעים" לפתוח ולהניע את הרכב גם מבלי שנצטרך להכניס אותם הכנסת המפתח לסוויץ' (מתג ההתנעה שליד ההגה).
מפתחות אלה יודעים לזהות את מיקומו של הנהג (המחזיק במפתח) יחסית לרכב. בחלק מהמקרים משולבים במערכות החדשות גם אמצעי זיהוי ואבטחה נוספים.

שכפול שלטים, שכפול מפתח לרכב – למה חשוב לבצע זאת מראש?

המפתחות החכמים לרכב ושלטי הרכב החדישים עולים כסף רב, ולא כל מנעולן רכב יודע או מוסמך לתקן או לפתוח רכב שננעל בעקבות תקלה או אובדן מפתח.

במרבית המקרים, נקבל רק מפתח חכם אחד בקניית רכב חדש, ויחד עמו מפתח רזרבי פשוט נוסף. במקרה של אובדן מפתחות הרכב וצורך לשחזר מפתח מאובן גמור, מדובר בתהליך מסובך ויקר יחסית שעשוי לארוך זמן רב (עד מספר שבועות) כולל פנייה ליבואן וליצרן הרכב כאשר לאורך כל התקופה הרכב מושבת.

לכן, במקרה שבו אכן התקבל מפתח חכם אחד או במקרה שבו התקבלו שניים ואחד מהם אבד, חשוב מאוד להכין מראש מפתח חכם או שלט רזרבי למקרי חירום. שכפול מראש של מפתח חכם כאשר יש מפתח קיים, לעומת זאת, ניתן לבצע במהירות, בקלות ובעלות סבירה (על ידי התחברות למחשב הרכב והעתקת הקידוד).

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים